Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Katarzyna Sójka: Głos pacjentów jest dla mnie najważniejszy

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 21 sierpnia 2023 09:32

Katarzyna Sójka: Głos pacjentów jest dla mnie najważniejszy - Obrazek nagłówka
fot. MZ
– Pozycja pacjenta w systemie ochrony zdrowia jest kluczowa i musi się wzmocnić – powiedziała minister zdrowia Katarzyna Sójka podczas piątkowego spotkania z organizacjami reprezentującymi pacjentów. Spotkanie z Radą Organizacji Pacjentów przy Ministrze Zdrowia oraz Radą Organizacji Pacjentów przy Rzeczniku Praw Pacjenta było pierwszym oficjalnym spotkaniem nowej szefowej resortu zdrowia.

„W mojej pracy zawodowej (jako lekarz – przyp. red.) najważniejsze jest kierowanie się dobrem pacjentów. Głos pacjentów, który był reprezentowany przez Rady jest dla mnie najważniejszy i w oparciu o ten głos chcę realizować cele Ministerstwa Zdrowia”, zadeklarowała Katarzyna Sójka po spotkaniu, we wpisie na Twitterze.

Jak podkreśla minister zdrowia, kierowany przez nią resort powinien prowadzić dialog na rzecz wspólnego poszukiwania najlepszych rozwiązań poprawiających stan, jakość i dostępność do ochrony zdrowia w Polsce.

– Pozycja pacjenta w systemie ochrony zdrowia jest kluczowa i musi się wzmocnić. Tylko dzięki zaangażowaniu pacjentów i organizacji ich reprezentujących można wypracować właściwe rozwiązania. Zależy nam na ich głosie – mówiła minister zdrowia.

– Dziś padło dużo ważnych głosów. Są sprawy, które można szybko rozwiązać. Takie spotkania są ważne, ale jeszcze ważniejsze są ich efekty. Wspólnie działajmy, bo wszyscy jesteśmy pacjentami – zaznaczyła Katarzyna Sójka.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

Zrzut-ekranu-2022-11-24-o-122823
25 kwietnia 2024
Zrzut-ekranu-2022-11-24-o-122823

Dwa nowe świadczenia w AOS

19 kwietnia 2024
logo-AOTMiT-1500x1500-piks-biale-tlo-ME

AOTMiT ma nowego prezesa

28 marca 2024
prezydent Andrzej Duda
27 marca 2024