Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Kiedy słupki pójdą w górę?

MedExpress Team

Iwona Schymalla

Opublikowano 16 kwietnia 2014 10:23

Kiedy słupki pójdą w górę? - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV
Kiedy poznamy ostateczną ocenę propozycji Arłukowicza, Iwona Schymalla, redaktor naczelna Medexpress.pl pyta Annę Janczewską-Radwan z Politycznego Gabinetu Cieni BCC.

Kiedy poznamy ostateczną ocenę propozycji Arłukowicza, Iwona Schymalla, redaktor naczelna Medexpress.pl pyta Annę Janczewską-Radwan z Politycznego Gabinetu Cieni BCC.

Iwona Schymalla: Jak Pani ocenia propozycje ministra Arłukowicza zmian w ochronie zdrowia: zniesienie limitów, pakiet antykolejkowy?

Anna Janczewska-Radwan: Cieszymy się bardzo, że ten projekt wreszcie ujrzał światło dzienne. Kilka dni temu dostaliśmy go do konsultacji społecznych i w tej chwili bardzo wnikliwie go analizujemy. Jesteśmy właśnie po pierwszym spotkaniu z panami ministrami w BCC z udziałem Pracodawców RP i Lewiatana. Na tym spotkaniu byli obecni ministrowie Arłukowicz, Neumann i Radziewicz-Winnicki, którzy odpowiadali na nasze pierwsze pytania po zapoznaniu się z tymi ustawami i rozporządzeniami. Ciąg dalszy nastąpi 22 kwietnia, kiedy to przygotujemy nasze konkretne propozycje zapisów tych ustaw i rozporządzeń, które naszym zdaniem powinny być zmodyfikowane w stosunku do tego, co zaproponowało Ministerstwo Zdrowia.

Ale Pani propozycje Arłukowicza oceniła na dwójkę. Dlaczego tak nisko?

Oceniłam na dwa z pięciu możliwych punktów – to nie jest taka szkolna dwója. Ten pakiet kolejkowy i onkologiczny ukazał się w zasadzie pod koniec kwartału. Nie dysponowaliśmy jeszcze określoną wiedzą i stąd jak na razie bardzo ostrożnie. Myślę, że ocena po II kwartale będzie zawierała już całkowitą ocenę tego pakietu i na pewno słupki pójdą w górę.

Czytaj także: Arłukowicz i Ministerstwo z dwójami

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.