Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Kościół zbierze pieniądze na pokrycie kary dla prof. Chazana

MedExpress Team

Katarzyna Wróblewska

Opublikowano 7 lipca 2014 09:34

Kościół zbierze pieniądze na pokrycie kary dla prof. Chazana - Obrazek nagłówka
Marek Jędraszewski, metropolita łódzki, zamierza zwrócić się do wiernych z prośbą o zbiórkę pieniędzy na pokrycie kary nałożonej na szpital św. Rodziny. Potrzeba 70 tys. zł.

chazan

Marek Jędraszewski, metropolita łódzki, zamierza zwrócić się do wiernych z prośbą o zbiórkę pieniędzy na pokrycie kary nałożonej na szpital św. Rodziny. Potrzeba 70 tys. zł.

Na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej metropolita opublikował apel o pomoc finansową. - W sytuacji, kiedy okaże się, że odwołanie od decyzji NFZ, jakie ma złożyć prof. Chazan, okaże się bezskuteczne, zwrócę się z prośbą do wiernych archidiecezji łódzkiej, aby zechcieli ofiarować na rzecz Szpitala św. Rodziny w Warszawie po 1 złotówce.

Metropolita pisze także: - Oto Ministerstwo Zdrowia zarzuciło prof. Bogdanowi Chazanowi, dyrektorowi Szpitala św. Rodziny w Warszawie, złamanie prawa, a NFZ nałożył na Szpital karę 70 tys. zł za to, że prof. Chazan odmówił zabicia dziecka w 24. tygodniu (6. miesiącu) ciąży, powołując się na klauzulę sumienia.

Metropolita zauważa, że profesor Chazan odwołał się do tego, co wynika z prawa naturalnego i co gwarantuje mu Konstytucja oraz, że kara wymierzona Szpitalowi św. Rodziny przez NFZ jest ewidentną krzywdą wyrządzoną matkom, które pragną urodzić swe dzieci w tym szpitalu, ponieważ o tę sumę zmniejszy się suma pieniędzy przeznaczona na lekarstwa dla matek i ich dzieci. Zaś niesprawiedliwość, jaką państwo okazało budzącemu wielki szacunek prof. Chazanowi, jest zatem zwielokrotniana poprzez krzywdę wobec kolejnych niewinnych obywateli Polski, a te poczynania rządzących muszą budzić zdecydowany protest ze strony ludzi prawego sumienia.

http://archidiecezja.lodz.pl/

Czytaj także: Czy prof. Chazan zapłaci dziecku?

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także