Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner
Władysław Kosiniak-Kamysz

Najważniejsza jest walka z koronawirusem

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 4 kwietnia 2020 10:36

Najważniejsza jest walka z koronawirusem - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV

Sobotnim Gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM był prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz. Wypowiedział się m.in. na temat walki z epidemią koronawirusa w Polsce.

- Politycy mówią za dużo o wyborach. To martwi tych, którzy myślą o swoich rodzinach. Trzeba uzmysłowić rządzącym, że najważniejsze jest dzisiaj zdrowie, życie, walka z koronawirusem - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Według prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego trzeba podjąć decyzję o wprowadzeniu stanu klęski żywiołowej. Należy zbudować nową tarczę antykryzysową, bo obecna nie działa. - Jeśli ktoś traci na koronawirusie, to ma prawo oczekiwać od państwa, że to w pewnym momencie temu, który przez lata płacił podatki, zatrudnia legalnie pracowników, wypłaca im pensje i chce utrzymać firmę, mu pomoże - wyjaśnił.

Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, iż potrzeba czasu na wynalezienie szczepionki przeciw koronawirusowi. - Mamy świetnych naukowców, którzy są w stanie wynaleźć genialne rzeczy. Tylko to wymaga czasu. Udało im się zablokować wnikanie koronawirusa do komórki, blokując cały proces. Trzeba jednak roku badań klinicznych, żeby szczepionka była dostępna - zaznaczył.

Źródło: RMF FM

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.