Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Małgorzata Kidawa Błońska, KO

Nie możemy godzić się na to, aby ludzie umierali w kolejkach

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 28 września 2019 14:19

 Nie możemy godzić się na to, aby ludzie umierali w kolejkach
 - Obrazek nagłówka
Fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
- Nikt, bez względu na to, na kogo wcześniej głosował, nie powinien godzić się na zapaść w służbie zdrowia - powiedziała w sobotę w Krakowie kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska.

- Nikt nie może godzić się m.in. na to, żeby ludzie umierali, czekając w kolejce do specjalisty, wiele dni koczowali w izbie przyjęć lub na to, żeby kobiety nie miały zapewnionej nowoczesnej opieki okołoporodowej - tłumaczyła. - Nikt nie może być obojętny na to, że przez brak profilaktyki i dobrego programu rak zabija tak wielu z nas - prawie 100 tys. Polaków rocznie - dodała.

Według Kidawy Błońskiej "wielu ludziom, którzy widzą to, co się dzieje w służbie zdrowia wydaje się, że to niemożliwe, że czas oczekiwania na SOR można skrócić do maksymalnie 60 minut, a kolejkę do lekarza do 21 dni".

Zdaniem kandydatki Koalicji Obywatelskiej trzeba poprawić poziom opieki zdrowotnej. -Można zapobiec wielu chorobom i uratować wielu Polaków, tylko trzeba wziąć się do pracy - powiedziała.- Wystarczy mądre zarządzanie, fachowcy w kraju i skutecznie pozyskane pieniądze unijne - dodała.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.