Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

NRL do lekarzy: „Nie podejmujcie pracy w receptomatach”. Będą kary?

MedExpress Team

medexpress.pl

Opublikowano 25 lipca 2023 09:27

NRL do lekarzy: „Nie podejmujcie pracy w receptomatach”. Będą kary? - Obrazek nagłówka
nil
Naczelna Rada Lekarska apeluje o zmianę przepisów ustawy refundacyjnej dot. ograniczenia działalności podmiotów handlujących receptami. Apeluje także do lekarzy: „Nie podejmujcie pracy w receptomatach”.

Organy odpowiedzialności zawodowej samorządu lekarskiego zajmują się sprawami lekarzy, którzy pracowali dla tzw. receptomatów. Okręgowi Rzecznicy Odpowiedzialności Zawodowej prowadzą obecnie postępowania wyjaśniające. W niektórych przypadkach przygotowywane są wnioski o ukaranie do Okręgowych Sądów Lekarskich.

Praca lekarza dla „receptomatów” jest szkodliwa przede wszystkim dla pacjentów. To nieodpowiedzialność napędzana chęcią szybkiego zarobku, która sprowadza na nasze środowisko krytykę i może powodować brak zaufania. Nie ma tolerancji dla takich zachowań, dlatego organy odpowiedniości zawodowej już działają w tych sprawach. Zdecydowana większość lekarzy w Polsce wie, jak ważne jest bezpieczeństwo pacjentów, dlatego raz jeszcze apelujemy do ministra zdrowia o zmianę tych przepisów dotyczących działalność receptomatów. Ograniczmy pracę tych, którzy czyhają wyłącznie na łatwy zarobek, nie myśląc o dobru pacjenta – podkreślił Zbigniew Kuzyszyn, Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej.

Źródło: NIL

Tematy

NIL / NRL / receptomaty / lekarze

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także