Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy GIF a URPL

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 21 października 2021 12:19

Podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy GIF a URPL - Obrazek nagłówka
Źródło: GIF
Główny Inspektorat Farmaceutyczny oraz Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych podpisały porozumienie o współpracy. Obejmie ona m.in. wsparcie ekspertów URPL w inspekcjach przeprowadzanych przez GIF.

Większe bezpieczeństwo pacjentów

Ewa Krajewska, Główny Inspektor Farmaceutyczny oraz Grzegorz Cessak, Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych podpisali porozumienie o zacieśnieniu współpracy między dwoma urzędami. Inicjatywa ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa lekowego w polskich aptekach.

- Istotą porozumienia jest zgodna z ustawowymi zadaniami i kompetencjami GIF i URPL kooperacja ukierunkowana na działania służące zwiększeniu bezpieczeństwa lekowego pacjentów w Polsce. W myśl przepisów porozumienia ten najwyższy cel ma być realizowany przez wymianę informacji i doświadczeń o istotnym znaczeniu dla jakości i skuteczności oraz bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych – czytamy w oświadczeniu GIF-u.

Wsparcie przy inspekcjach

Obie organizacje mają wspierać się wzajemnie w swoich działaniach i dzielić się swoją wiedzą. Eksperci z Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych będą również pomagać w inspekcjach przeprowadzanych przez GIF.

- W ramach działań komunikacyjnych inicjatywa współdziałania urzędów zakłada organizację wspólnych konferencji, seminariów, warsztatów i szkoleń, a także wzajemne wsparcie przy opracowywaniu komunikatów dotyczących bezpieczeństwa stosowania produktów leczniczych skierowanych do pracowników ochrony zdrowia lub ogółu społeczeństwa — czytamy w oświadczeniu.

Pełna treść oświadczenia TU

Źródło: Główny Inspektorat Farmaceutyczny

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także