Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Premier Mateusz Morawiecki: Chcemy ulżyć budżetom seniorów

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 31 marca 2023 14:27

Premier Mateusz Morawiecki: Chcemy ulżyć budżetom seniorów - Obrazek nagłówka
fot. KPRM
– Polityka wobec najstarszego pokolenia to nie tylko 13. i 14. Emerytura. To także działania aktywizujące seniorów – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji związanej z wypłata trzynastych emerytur. Szef Rady Ministrów przypomniał, że nakłady na ochronę zdrowia wzrosły w ciągu ostatnich ośmiu lat z około 75 mld zł do około 160 mld, a na tym wzroście skorzystali też seniorzy.

– Wierzymy, że nasi seniorzy to największa wartość. To pokolenie, dla którego cały czas warto żyć i starać się by jego życie było jak najbardziej godne. Dlatego potrzebna była wielka zmiana w służbie zdrowia, którą wprowadziliśmy i wprowadzamy cały czas. Z 75 mld zł, które przeznaczaliśmy na nią w 2015 roku, nakłady wzrosły do około 160 mld w tym roku. Ta kwota to wynagrodzenia dla pielęgniarek, lekarzy i służby medycznej oraz służb pozamedycznych pracujących w służbie zdrowia. To także program darmowych leków dla osób w wieku 75 plus, do którego dokładamy cały czas kolejne medykamenty, żeby ulżyć w budżetach seniorów – wskazał Mateusz Morawiecki.

Premier dodał, że trzynaste emerytury zostaną wypłacone już po raz piąty i zadeklarował, że polityka senioralna pozostanie najważniejszą częścią filozofii obecnego rządu.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.