Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Stanisław Karczewski: To zła decyzja Ewy Kopacz

MedExpress Team

Iwona Schymalla

Opublikowano 19 września 2014 11:02

Stanisław Karczewski: To zła decyzja Ewy Kopacz - Obrazek nagłówka
O pozostawieniu Bartosza Arłukowicza na stanowisku ministra zdrowia mówi Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu RP.

 

[caption id="attachment_23264" align="alignnone" width="620"]Fot. Dariusz Kowalewski Fot. Dariusz Kowalewski[/caption]

O pozostawieniu Bartosza Arłukowicza na stanowisku ministra zdrowia mówi Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu RP.

To zła decyzja Ewy Kopacz. Cały rząd jest konstruowany na zasadzie pogodzenia wszystkich frakcji politycznych w Platformie Obywatelskiej. Czyli, taki rząd jest nastawiony na konsolidowanie i rozwiązywanie problemów Platformy Obywatelskiej, a nie Polaków. Jeśli minister Arłukowicz w dalszym ciągu ma te problemy rozwiązywać, to bardzo źle. Bo do tej pory wykazał się brakiem jednak umiejętności rozwiązywania problemów, nawiązywania relacji i kontaktów ze środowiskami lekarskimi, parlamentem i opozycją. Jest to więc bardzo zła, niedobra decyzja. Myślę, że po paru miesiącach premier Ewa Kopacz oceni pracę Arłukowicza i dokona zmiany na tym stanowisku.

Przypomnijmy: Bartosz Arłukowicz na stanowisku ministra zdrowia okazał się niezatapialny. Mimo tego, że jest jednym z najgorzej ocenianych ministrów, przetrwał rekonstrukcję rządu, teraz zmianę premiera. 
Jednak Ewa Kopacz ocaliła go na stanowisku. – To rząd silnych osobowości, merytorycznie przygotowany do wypełnienia zadań, które przed nimi postawię – przedstawiała swój rząd przyszła premier. Zwracając się do ministrów powiedziała: „Będę ostrym recenzentem i obserwatorem waszych działań”.

Co powiedziała o Arłukowiczu, z którym od lat nie ma dobrych relacji? „Państwo wiecie, kilka tygodni temu przedstawił bardzo ważny plan dla Polaków, chorych Polaków na najcięższą chorobę” – powiedziała Ewa Kopacz i właśnie pakiet onkologiczny, który Arłukowicz zna najlepiej miał największy wpływ na to, że Kopacz oszczędziła Arłukowicza.

 

 

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także