Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Szymon Chrostowski: Dyskusje ws. wyjścia z silosowego trybu myślenia o zdrowiu są groteskowe

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 5 września 2019 14:15

Szymon Chrostowski: Dyskusje ws. wyjścia z silosowego trybu myślenia o zdrowiu są groteskowe
 - Obrazek nagłówka
Fot. MedExpress TV

To już trzeci dzień XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy. Co roku na tę największą konferencję w Europie Środkowo-Wschodniej – przyjeżdża ponad 4 tys. gości. Swoje poglądy dotyczące aktualnej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej na świecie wymienią szefowie rządów i parlamentów, ministrowie i parlamentarzyści z krajów naszego regionu, prezesi największych spółek, eksperci, przedstawiciele świata nauki, kultury oraz mediów z pond 60 krajów.

- Podczas XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy rozmawiamy na temat ochrony zdrowia w Polsce. Zdrowie to inwestycja. Zdrowie to kapitał o ważnym ekonomicznym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Dużym minusem tegorocznego spotkania są tendencyjne, można powiedzieć jałowe dyskusje na temat zdrowia, w kontekście wyjścia z silosowego trybu myślenia o zdrowiu. Dyskutujemy już kilka lat o tym, że zdrowie jest obszarem, który dotyczy kilku różnych dziedzin gospodarczych. Nie wyszliśmy z silosów do dziś. Po takim czasie debatowania o tym, dalsze dyskusje są trochę groteskowe. Nie widać realnej współpracy kilku ministerstw na rzecz jednej instytucji, jaką jest pacjent - powiedział Medexpressowi Szymon Chrostowski z Polskiej Unii Organizacji Pacjentów

Organizatorem Forum Ekonomicznego w Krynicy jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Obrady są przygotowywane we współpracy z ponad 100 partnerami, wśród których znajdują się największe firmy swoich branż. Głównym partnerem Forum tradycyjnie jest Województwo Małopolskie.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także