Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Dymisja Macieja Miłkowskiego podpisana przez premiera

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 31 maja 2024 08:30

Dymisja Macieja Miłkowskiego podpisana przez premiera - Obrazek nagłówka
Ministerstwo Zdrowia potwierdza, że premier Donald Tusk podpisał w środę dymisję złożoną przez wiceministra zdrowia Macieja Miłkowskiego. Jego nazwisko zostało już usunięte z publikowanej na stronie internetowej listy osób stanowiących kierownictwo resortu. Rezygnację z funkcji podsekretarza stanu złożył pod koniec kwietnia.

Maciej Miłkowski jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia od 2018 roku zajmował się polityką lekową. Był jedynym wiceministrem rządu Mateusza Morawieckiego, z którym nowa Rada Ministrów kontynuowała współpracę.

Maciej Miłkowski ukończył Szkołę Główną Handlową, a także studia MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie - Zarządzanie i Ekonomika Technologii Medycznych. Rozpoczynał pracę w bankowości inwestycyjnej w Polskim Banku Inwestycyjnym.

Od początku, tj. od kwietnia 1998 r., współorganizował Mazowiecką Regionalną Kasę Chorych i został jej pierwszym członkiem zarządu ds. ekonomiczno-administracyjnych oraz dyrektorem finansowym. Od 2002 r. przez trzy lata prowadził NZOZ Europejskiej Kliniki Rehabilitacji VICTORIA.

W latach 2005-2007 pracował w Instytucie Matki i Dziecka jako pełnomocnik dyrektora ds. finansowo-księgowych oraz zastępca dyrektora ds. ekonomicznych.

Od czerwca 2007 r. do stycznia 2016 r. był zastępcą dyrektora ds. ekonomicznych Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.

Od 15 lutego 2016 r. pełnił funkcję Zastępcy Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. Finansowych.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także