Subskrybuj
Logo małeWyszukiwanie

VII KONGRES PATIENT EMPOWERMENT

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 6 kwietnia 2023 13:39

VII KONGRES PATIENT EMPOWERMENT - Obrazek nagłówka
VII edycja Kongresu Patient Empowerment odbędzie się 25-26 kwietnia pod hasłem: „Pacjent-Partner-Przyszłość”. Wydarzenie otrzymało patronat honorowy Ministra Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta.

Gośćmi pierwszego dnia Kongresu będą m.in.: podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Maciej Miłkowski, doktor Paloma Cuchi Dyrektor Biura Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Polsce, Rzecznik Praw Pacjenta, minister Bartłomiej Chmielowiec, prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych, Monika Pintal-Ślimak. W dyskusjach głos zabiorą wybitni klinicyści, wśród nich m.in. prof. Grażyna Rydzewska, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Gastroenterologii Instytutu Medycznego MSWiA w Warszawie, prof. Anna Latos-Bieleńska, konsultant krajowa w dziedzinie genetyki klinicznej, doktor Katarzyna Pogoda z Kliniki Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Narodowego Instytutu Onkologii – Państwowego Instytutu Badawczego.

W debatach spotkamy się z liderami organizacji pacjentów, m.in.: Aleksandrą Wilk, dyrektor Sekcji Raka Płuca z Fundacji To się Leczy, Urszulą Jaworską prezes zarządu Fundacji Urszuli Jaworskiej, Igą Rawicka prezes Fundacji EuropaColon, Magdaleną Kołodziej prezes Fundacji MY Pacjenci, Aleksandrą Rudnicką, rzecznik Stowarzyszenia na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi SANITAS oraz Stanisławem Maćkowiakiem, prezesem Federacji Pacjentów Polskich.

PE-2023-program-d1

Będziemy mówić o onkologii, wykluczeniu zdrowotnym, jakości życia, strategiach wzmacniających pacjentów i system, diagnostyce i medycynie personalizowanej- ale to tylko fragment tego, co przygotowaliśmy w tym roku.

Porozmawiamy też o influencerach medycznych i roli mediów społecznościowych w kontekście edukacji zdrowotnej Polaków. Przedstawimy Państwu raport „WEBHealth Impact”, który otrzymał honorowy patronat Rzecznika Praw Pacjenta oraz patronat m.in. Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia. Autorem publikacji jest zespół ekspertów pod kierownictwem Mateusza Jankowskiego, prof. CMKP. Zadamy pytania profesjonalistom w dziedzinie zdrowia, mediów i organizacjom pacjentów, które korzystają z social-mediów, jako sposobu dotarcia z informacjami zdrowotnymi do szerszego grona odbiorców. Sprawdzimy co oznacza #zdrowie, jak nie dać się oszukać fake newsom i jak dbać o wizerunek na Tik-Toku. To będzie dyskusja #bezfiltra.

Udział w VII Kongresie Patient Empowerment jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestracji TUTAJ.

Do zobaczenia już niebawem!

plansza-pod-PE

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także