Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Wymagaj jakości. Kampania rozpoczęta

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 5 grudnia 2023 13:25

Wymagaj jakości. Kampania rozpoczęta - Obrazek nagłówka
fot. Biuro RPP
Rzecznik Praw Pacjenta oraz dyrektor Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia zainaugurowali w Gdańsku kampanię społeczną o nazwie „Wymagaj Jakości”, skierowaną do pacjentów.

– Celem kampanii „Wymagaj Jakości” jest mobilizacja pacjentów do świadomego żądania najwyższych usług opieki zdrowotnej. Każdy pacjent ma prawo do usług medycznych najwyższej jakości, a nasza inicjatywa ma na celu wspieranie tego prawa poprzez promocję transparentności i oceny jakości świadczeń medycznych – podkreśla Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec.

Jak dodaje Agnieszka Pietraszewska-Macheta, dyrektor Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, na 900 szpitali w Polsce, tylko 200 ma dziś akredytację.

– To za mało. Musi ich być więcej. Chcemy, żeby pacjenci wywierali presję na szpitale, by wymagali od nich jakości. Dlatego rozpoczynamy kampanię społeczną "Wymagaj Jakości". Bo jakość, nam pacjentom się należy – wskazuje Agnieszka Pietraszewska-Macheta.

Od 1 stycznia 2024 roku w życie wchodzi większość przepisów o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta. Celem ustawy jest wdrożenie rozwiązań prawno-organizacyjnych, które w sposób kompleksowy i skoordynowany będą realizowały priorytety polityki zdrowotnej w obszarze jakości w ochronie zdrowia.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także