Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Lekarze PPOZ czekają na stanowisko NFZ w sprawie kar za Neocate LCP

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 23 lutego 2023 13:09

Lekarze PPOZ czekają na stanowisko NFZ w sprawie kar za Neocate LCP - Obrazek nagłówka
Lekarze Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia nie ustają w interwencjach dotyczących zmasowanych kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia i gigantycznych kar nakładanych na lekarzy za rzekomo nieprawidłową ordynację mleka Neocate LCP. – Niestety, jak dotychczas odpowiedzialni za tę sytuację nie zajęli żadnego stanowiska! My niecierpliwie na nie czekamy! – komentuje Bożena Janicka, prezes PPOZ.

W ocenie PPOZ – kary nakładane przez NFZ są nieuzasadnione ani prawnie, ani medycznie, ani tym bardziej etycznie. Ich celem jest jedynie zastraszenie lekarzy! W ostatnim piśmie do Premiera RP lekarze PPOZ zaapelowali nie tylko o podjęcie działań mających ukrócić działania NFZ, ale również o zmianę obwieszczenia refundacyjnego Ministra Zdrowia w odniesieniu do mleka Neocate LCP – polegającej na objęciu refundacją nie tylko ordynacji na rzecz niemowląt, ale również na rzecz dzieci powyżej 1. roku życia. Stanowisko to poparte zostało opiniami ekspertów i szerokiego grona naukowców.

Marek Kuchciński, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, przesłał pismo PPOZ do ministra zdrowia prosząc o analizę zawartych w nim argumentów.

… – Niestety, wszyscy na razie milczą, a najbardziej od zabrania głosu uchyla się Filip Nowak, Prezes NFZ oraz jego współpracownicy (Departament Kontroli NFZ), odpowiedzialni za kontrole i nakładanie kar! W przestrzeni publicznej ze strony NFZ również cisza. Dlaczego? My niestrudzenie czekamy na zajęcie konkretnego stanowiska! – podkreśla Bożena Janicka.

inf pras

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także