Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Co dalej ze szpitalem przy Niekłańskiej?

MedExpress Team

Alicja Dusza

Opublikowano 8 kwietnia 2014 10:02

Co dalej ze szpitalem przy Niekłańskiej? - Obrazek nagłówka
Fot. Thinkstock/Getty Images
Jak informowaliśmy pod koniec 2013 r. szpital na Niekłańskiej w Warszawie boryka się z dużymi problemami. Placówka miała również opóźnienia w płatnościach lekarzom. Czy coś się w tej sprawie zmieniło?
[caption id="attachment_18481" align="alignnone" width="620"]Thinkstockphotos/FPM Thinkstockphotos/FPM[/caption]

Jak informowaliśmy pod koniec 2013 r. szpital przy Niekłańskiej w Warszawie boryka się z dużymi problemami. Placówka miała również opóźnienia w płatnościach lekarzom. Czy coś się w tej sprawie zmieniło?

Szpitalami z Mazowsza, które mają największe nadwykonania, są m.in. szpital przy Niekłańskiej w Warszawie i Szpital Bródnowski. Dyrektorka szpitala przy ul. Niekłańskiej w Warszawie Małgorzata Stachursk-Turos tłumaczy, że szpital zamknął 2013 rok ze stratą 3 mln 400 zł. – Natomiast koszty amortyzacji powyżej 6 mln 200 zł z powodują, że mamy zysk na działalności gospodarczej. Problemem jest strata na działalności podstawowej, czyli na działalności finansowanej z Narodowego Funduszu Zdrowia, bowiem do każdego pacjenta dopłacamy 650 zł. Co przy liczbie 15 tys. pacjentów rocznie łatwo obliczyć, że strata wynosi ponad 9 mln zł – mówi Małgorzata Stachursk-Turos.

- Dochodzi do absurdu, w którym szpitale, aby leczyć pacjentów, muszą się zadłużać. Aż się prosi zadać pytanie, czy to NFZ jest dla pacjentów, czy też pacjenci dla NFZ-u – mówi marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Samorząd województwa jest organem prowadzącym dla 29 placówek na Mazowszu: 12 szpitali wieloprofilowych, 11 szpitali specjalistycznych, 4 stacji pogotowia i 2 przychodni. Szpitale na Mazowszu mają ponad 9,5 tys. łóżek.

Źródło: materiały prasowe

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także