Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
Janina Ochojska, PO

Polska jest chorym krajem i musimy to sobie uświadomić

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 28 września 2019 13:59

Polska jest chorym krajem i musimy to sobie uświadomić - Obrazek nagłówka
fot. Jakub Włodek / Agencja Gazeta

Europosłanka PO Janina Ochojska, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej powiedziała podczas sobotniego spotkania w hali stulecia Cracovii, że problemem w onkologii jest brak specjalistów w jednym miejscu. - Pacjenci potrzebują nie tylko onkologa, ale też m.in. chirurga, specjalisty od leczenia bólu. Do każdego lekarza trzeba zapisywać się osobno - tłumaczyła.

Ochojska powołała się na statystyki, według których w Polsce co roku wykrywa się 1,4 tys. nowotwórów u młodzieży poniżej 18. roku życia. - Liczba ta do 2025 r. może wzrosnąć nawet o 10 proc. - powiedziała, wyjaśniając, że w Polsce trzeba propagować zdrowy styl życia.

Europosłanka PO powiedziała, że choć leki są refundowane, to chorzy ponoszą duże koszty związane z powrotem do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie, np. rehabilitacją.

Ochojska tłumaczyła, iż kobiety w Polsce w porównaniu do innych krajów Unii Europejskiej żyją przeciętnie o dwa lata krócej, zaś mężczyźni o 5 lat. - Polska jest chorym krajem i musimy to sobie uświadomić - podsumowała.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także