Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Rzeczniczka rządu zapowiada, kiedy ustawa o in vitro trafi na posiedzenie rządu

MedExpress Team

Alicja Dusza

Opublikowano 26 lutego 2015 15:01

Rzeczniczka rządu zapowiada, kiedy ustawa o in vitro trafi na posiedzenie rządu - Obrazek nagłówka
Znamy datę, kiedy ustawa o in vitro trafi na posiedzenie rządu. Datę zapowiedziała rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Posiedzenie  rzadu Premier Ewa Kopacz

Znamy datę, kiedy ustawa o in vitro trafi na posiedzenie rządu. Datę zapowiedziała rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.

- 10 marca najprawdopodobniej ustawa trafi na posiedzenie rządu, a potem do Sejmu - zapowiedziała w rozmowie z dziennikarzami Kidawa-Błońska.

W czwartek jednym z punktów obrad Komitetu Stałego Rady Ministrów była ustawa in vitro. Wcześniej Ewa Kopacz stoczyła bój z konserwatystami z PO i z rządu. Udało jej się przeforsować zapis dotyczący tego, że in vitro będzie dostępne nie tylko dla małżeństw. Ustąpiła w zapisie dotyczącym ograniczenia wytwarzanych zarodków z ośmiu do sześciu - takie informacje podawała "Gazeta Wyborcza".

- W mojej ocenie ta metoda powinna być dostępna dla wszystkich, którzy borykają się z problemem niepłodności. Niepłodność dotyka nie tylko pary małżeńskie. Także tych, którzy żyją w wolnych związkach. Ludzie chorują na niepłodność. To choroba według WHO, a in vitro  jest jedną ze skutecznych metod leczenia – wypowiadał się na temat ustawy minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Ustawa oprócz Centrów Leczenia Niepłodności, ma wprowadzać zakaz handlu zarodkami, zakaz klonowania i zakaz eksperymentów na ludzkich zarodkach, wprowadzony zostanie także rejestr dawców i zarodków. Taki rejestr ma być gwarancją anonimowości i pełnego nadzoru nad bezpieczeństwem procedur.

Według optymistycznych prognoz głosowanie nad ustawą może odbyć się w maju/czerwcu br.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

stetoskop
4 lipca 2024
Monosnap iTV Sejm - transmisje - Sejm Rzeczypospol (18)
Oglądaj na żywo

Sejmowa Komisja Zdrowia

26 czerwca 2024
iStock-1246922598
26 czerwca 2024
Izabela Leszczyna Info
24 czerwca 2024
bialczka szpiczak
10 czerwca 2024