Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy ze środowiskami zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19 - na żywo

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 22 lutego 2021 15:34

Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy ze środowiskami zaangażowanymi w walkę z pandemią COVID-19 - na żywo - Obrazek nagłówka

- Polska służba zdrowia zdała egzamin w trakcie pandemii. To ogromna zasługa wszystkich, którzy tworzą i realizują ochronę zdrowia – mówił prezydent Andrzej Duda, otwierając spotkanie z przedstawicielami sektora ochrony zdrowia zaangażowanymi w zwalczanie skutków pandemii COVID-19.

W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim wzięli udział pracownicy personelu medycznego, służb ratowniczych, sanitarnych oraz diagnostów laboratoryjnych.

Jak zaznaczył Andrzej Duda, w Polsce nie doszło do sytuacji, by dla potrzebujących nie starczyło w szpitalach miejsc. – Na szczęście nasi lekarze nie musieli wybierać, komu dać środki ochrony zdrowia, środki ratujące życie takie, jak choćby respirator, a komu nie – mówił.

– Zapewniam, że przez najbliższe lata, kiedy będę nadal sprawował urząd prezydenta, w Pałacu Prezydenckim będzie trwała nieprzerwana debata na temat ochrony zdrowia i tego, jak ją uczynić jeszcze lepszą – podkreślił.

Prezydent odniósł się także do dzisiejszego spotkania zpPremierem Mateuszem Morawieckim, w trakcie którego omówiono propozycje założeń rządowego programu Nowy Ład. – Rozmawialiśmy o nowych planach rozwojowych dla Polski oraz o tym, jak wyjść z kryzysu po pandemii – powiedział Andrzej Duda.

Źródło: Prezydnet.pl

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także