Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Wiceminister zdrowia Piotr Bromber spotkał się z przewodniczącą Polskiego Związku Logopedów

MedExpress Team

Piotr Wójcik

Opublikowano 13 kwietnia 2023 08:32

Wiceminister zdrowia Piotr Bromber spotkał się z przewodniczącą Polskiego Związku Logopedów - Obrazek nagłówka
fot. Piotr Wójcik
W środę (12.04.) odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia z przewodniczącą Polskiego Związku Logopedów Mileną Stasiak w sprawie procedowanej ustawy o niektórych zawodach medycznych oraz postulatów PZL kierowanych do Ministerstwa Zdrowia.

Stronę rządową reprezentowali: wiceminister zdrowia Piotr Bromber, wicedyrektor Departamentu Rozwoju Kadr Medycznych Elżbieta Gadomska i dyrektor Departamentu Dialogu Społecznego Jakub Bydłoń.

Jak ustalono, wspólnym celem, zarówno Polskiego Związku Logopedów, jak i Ministerstwa Zdrowia, jest uregulowanie zawodu logopedy. Różnice pojawiają się natomiast w tym, jak regulacja ma wyglądać. PZL uważa, że należy opracować odrębną ustawę o zawodzie logopedy oraz izbie zawodowej logopedów. Ministerstwo Zdrowia uważa natomiast, że status zawodu logopedy zyska na pozostawieniu logopedów w projekcie ustawy o niektórych zawodach medycznych.

W związku z wątpliwościami środowiska logopedów, na spotkaniu w Ministerstwie Zdrowia dyskutowano o dwóch kierunkach doprecyzowania obecnego projektu ustawy. Dotyczą one wskazania, że wykonywanie zawodu nauczyciela logopedy uznaje się za wykonywanie zawodu logopedy oraz umożliwienia udzielania świadczeń leczniczych w ramach prowadzenia gabinetów logopedycznych wyodrębnionych w indywidualnych lokalach, bez konieczności rejestrowania działalności gospodarczej jako podmiotu leczniczego.

Przewodnicząca PZL zawnioskowała o zorganizowanie przez resort zdrowia kolejnego spotkania konsultacyjnego w szerszym gronie z pozostałymi podmiotami zainteresowanymi pracami nad regulacją zawodu logopedy. Wniosek zostanie rozważony przez Ministerstwo.

Oprac. na podst.: PZL Oddział Mazowiecki

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także

plansza-ocena__Pintal-Slimak-yt
4 lipca 2024
iStock-1319068178
3 lipca 2024
Monosnap iTV Sejm - transmisje - Sejm Rzeczypospol (18)
Oglądaj na żywo

Sejmowa Komisja Zdrowia

26 czerwca 2024
iStock-1246922598
26 czerwca 2024
Gałązkowski
25 czerwca 2024
prezydent Andrzej Duda
29 kwietnia 2024