Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

OZZL chce dla wszystkich pracowników ochrony zdrowa ubezpieczenia "od Covid-19"

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 5 maja 2020 10:17

OZZL chce dla wszystkich pracowników ochrony zdrowa ubezpieczenia "od Covid-19" - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto

Zarząd Krajowy OZZL zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra Łukasza Szumowskiego z wnioskiem o sfinansowanie przez Rząd RP (lub inne organy władzy publicznej) odpowiednich odszkodowań (na wzór ubezpieczenia „na życie”) wszystkim pracownikom ochrony zdrowia, którzy doznają trwałego uszczerbku na zdrowiu lub stracili życie wskutek choroby Covid 19.

"Dzisiaj na takie odszkodowanie mogą liczyć jedynie osoby ubezpieczone przez Ministerstwo Zdrowia, co jest ograniczone wyłącznie do pracowników tzw. szpitali jednoimiennych zakaźnych (ministerstwo odmówiło bowiem ubezpieczenie pracowników innych szpitali).

Tymczasem niebezpieczeństwo zakażenia wirusem SARS-Cov–2, wywołującym w/w chorobę dotyczy nie tylko pracowników tych jednoimiennych szpitali, ale wszystkich pracowników ochrony zdrowia, bo pacjenci z takim zakażeniem trafiają do wszystkich placówek.

Jeden z wiceministrów zdrowia zasugerował niedawno, że odpowiednie ubezpieczenie dla pracowników szpitali niejednoimiennych powinny wykupić dyrekcje tych szpitali ze swoich środków. Jednak szpitale w Polsce funkcjonują od lat w stanie trwałego deficytu środków, co zmusza ich do oszczędności na wszystkim, tym bardziej na ubezpieczeniu swoich pracowników. Tymczasem koszty ewentualnych odszkodowań, o których piszemy będą dla budżetu państwa tak niewielkie, że niezauważalne (dużo niższe niż koszty ubezpieczenia wszystkich pracowników), natomiast straty wizerunkowe rządu, który nie dba o tych, którzy narażają zdrowie i życie w walce z epidemią – ogromne. Prosimy zatem o pozytywną odpowiedź na nasz wniosek" - przekonuje Krzysztof Bukiel.

Źródło: OZZL

Podobne artykuły

iStock-1246922598
21 marca 2024
iStock-1361760808
23 stycznia 2024
Lukjasz-Szumowski-wg_260919-33
9 stycznia 2024

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także