Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie

Chiny wprowadzą zmiany do systemu ochrony zdrowia

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 9 maja 2020 15:31

Chiny wprowadzą zmiany do systemu ochrony zdrowia - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Władze Chin już zapowiedziały, że zreformują swój system zapobiegania i kontroli chorób, po tym jak epidemia koronawirusa obnażyła jego dotychczasowe słabe punkty.

Kraj, w którym wybuchła epidemia SARS-CoV-2 był krytykowany za zbyt powolne reakcje mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się wirusa. Dziś na całym świecie są prawie 4 miliony osób zakażonych. Z powodu COVID-19 zmarło ok. ćwierć miliona osób.


Li Bin, wiceminister Chińskiej Komisji Zdrowia, powiedziała że pandemia jest poważnym sprawdzianem dla rządów wielu krajów i systemów dotyczących zdrowia publicznego.


Komisja zamierza nie tracić czasu i zbudować scentralizowany i wydajny łańcuch reform systemu ochrony zdrowia. To, co powinno ulec zmianie to lepsze wykorzystywanie Big Data. Koniecznością jest zastosowanie rozwiązań, które zapewnia mechanizm sztucznej inteligencji (AI) i stworzenie systemu, który będzie skutecznie przetwarzał duże zbiory informacji w tzw. chmurze. Bin podkreśliła też, że planowane jest zintensyfikowanie badań nad podstawową technologią, usprawnienie ubezpieczeń zdrowotnych i zapewnienie większych zasobów materiałów ratunkowych i ochronnych.


Jak podają statystyki, w Chinach od 24 dni nie odnotowano już żadnych nowych zgonów z powodu koronawirusa.

Źródło: Reuters

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także