Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Ministerstwo Zdrowia zabiera głos w sprawie konsultacji społecznych i zaprasza na spotkanie

MedExpress Team

Alicja Dusza

Opublikowano 19 maja 2014 14:45

Ministerstwo Zdrowia zabiera głos w sprawie konsultacji społecznych i zaprasza na spotkanie - Obrazek nagłówka
Thinkstock/GettyImages
Wiceminister Igor Radziewicz-Winnicki odpowiedział na list Naczelnej Izby Lekarskiej w sprawie konsultacji społecznych. Lekarze zarzucili, że konsultacje społeczne to fikcja.
[caption id="attachment_35083" align="alignnone" width="620"]Fot. Thinkstock/FPM Fot. Thinkstock/Getty Images[/caption]

Wiceminister Igor Radziewicz-Winnicki odpowiedział na list Naczelnej Izby Lekarskiej w sprawie konsultacji społecznych. Lekarze zarzucili, że konsultacje społeczne to fikcja.

12 maja do Naczelnej Izby Lekarskiej wpłynął projekt rozporządzenia w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców z prośbą o zgłaszanie uwag. Tyle tylko że termin zgłaszania tych uwaga minął tego samego dnia, co wpłynął. Prezes NRL Maciej Hamankiewicz stwierdził, że taki sposób prowadzenia przez Ministerstwo Zdrowia konsultacji społecznych sprawia, że są one fikcją i jaskrawym przejawem braku szacunku i lekceważenia środowisk, do których są przesyłane.

„W ocenie Ministerstwa Zdrowia dzień wysłania przedmiotowego pisma w dniu 5 maja 2014 r. wydawał się wystarczający do zabezpieczenia interesu Naczelnej Rady Lekarskiej w przedmiocie wyrażenia opinii odnośnie do procedowanego projektu” – napisał Radziewicz-Winnicki.

Jednocześnie wiceminister podkreślił, że liczy na głos lekarzy w ważnych projektach, dlatego zaprosił przedstawicieli Naczelnej Rady Lekarskiej na spotkanie 22 maja.

Źródło: NIL

Przeczytaj również: Konsultacje społeczne to fikcja

Podobne artykuły

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także