Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Norwegia wysyła lekarzy do Włoch

MedExpress Team

Medexpress

Opublikowano 6 kwietnia 2020 15:49

Norwegia wysyła lekarzy do Włoch - Obrazek nagłówka
Fot. Getty Images/iStockphoto
Rząd Norwegii podjął decyzję o wysłaniu personelu medycznego do włoskiego regionu Lombardii, aby pomóc w walce z pandemią COVID-19.
Wstępnie misja ma potrwać cztery tygodnie i najprawdopodobniej będzie realizowana w Bergamo, jednym z rejonów najbardziej dotkniętych epidemią. Norweski zespół składa się z 20–25 lekarzy, pielęgniarek i personelu logistycznego. Wielu z nich ma już za sobą doświadczenie takiej pracy podczas epidemii wirusa Ebola w Demokratycznej Republice Konga i epidemii odry na Samoa.

Choć Norwegia nie należy do Unii Europejskiej, przedstawiciele władz kraju podkreślają, jak ważne jest teraz poczucie wspólnoty i wzajemna pomoc. Bent Hoeie, norweski sekretarz zdrowia, powiedział że solidarność w Europie nie jest ćwiczeniem teoretycznym i nadszedł czas, aby pokazać jak to wygląda w praktyce.

Przykład takiego wsparcia dała również polska misja medyczna. Grupa 15 lekarzy przebywa we Włoszech od 30 marca. Koniec misji zaplanowany jest na 9 kwietnia.

Przypomnijmy: we Włoszech odnotowano według oficjalnych statystyk 15 887 ofiar śmiertelnych. Zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u 128 948 osób. Dla porównania, liczba ofiar śmiertelnych w Norwegii wynosi 74, a potwierdzonych przypadków odnotowano 5 760. W środę włoski rząd zdecyduje, czy przedłużyć ograniczenia (w tym zamknięcie szkół i żłobków), które wygasną 13 kwietnia.
Źródło: Reuters

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.