Subskrybuj
Logo małe
Wyszukiwanie
banner

Czy są pieniądze na leczenie chorób cywilizacyjnych?

MedExpress Team

Piotr Barciuk

Opublikowano 1 marca 2017 13:31

Czy są pieniądze na leczenie chorób cywilizacyjnych? - Obrazek nagłówka
Fot. Medexpress TV
O pieniądzach przeznaczonych na działania zmierzające do poprawy zdrowia Polaków cierpiących na choroby cywilizacyjne wywołane przez zanieczyszczone powietrze z Justyną Mieszalską, dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia rozmawiał Piotr Barciuk.

- Jest dużo wiedzy medycznej, ale brakuje uwrażliwienia społeczeństwa. Każdy z nas ma wpływ na jakość powietrza, które nas otacza. I niekoniecznie potrzebne są działania legislacyjne - mówi Justyna Mieszalska. 

„Zanieczyszczenia powietrza a choroby cywilizacyjne” - to tematyka seminarium naukowego, które odbyło się na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
W zorganizowanym przez Zakład Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych i Alergologii, Komitet Zdrowia Publicznego Polskiej Akademii Nauk oraz Studenckie koło Naukowe „Managerowie Zdrowia” seminarium udział wzięli, m.in. przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Głównego Inspektoratu Sanitarnego a także eksperci z zakresu ochrony środowiska, środowiska, chorób układu krążenia, chorób układu oddechowego oraz chorób alergicznych.

Szukaj nowych pracowników

Dodaj ogłoszenie już za 4 zł dziennie*.

* 4 zł netto dziennie. Minimalny okres ekspozycji ogłoszenia to 30 dni.

Zobacz także